Edukacja podczas i po pandemii

Wygodna nieporadność stała się podstawowym motorem działania dla edukacji publicznej.

Pandemia spowodowała, że nauka została w rękach dzieci i ich rodziców. Dzieciaki w 6 klasie często mają po 60 minut zajęć, a reszta edukacji to prace domowe na maila. Już od pierwszej klasy edukacja przez Internet. Zajęcia online dla przedszkolaków.

Rozwarstwienie nawet wśród sportowców – jedni mieli 3 miesiące przerwy, a inni regularne treningi.

Dla jednych to oczywiste, że skoro jest lockdown to wszyscy odpuszczają, podczas kiedy inni są konsekwentni w dążeniu do własnych celów i w tym czasie uczą się, rozwijają, robią biznes i wyprzedzają innych na drodze do samorealizacji.

Niektórzy się dziwią ludziom, którzy w czasach pandemii i zbliżającego się kryzysu wolą płacić za szkołę społeczną, czy prywatną. Szczerze mówiąc jeśli masz pieniądze na edukację najlepszą opcją są szkoły demokratyczne i inne formy szkolnictwa związane z edukacją domową.

Nauczyciele udają, że uczą – uczniowie udają, że się uczą, z wyjątkiem tych, którzy nawet nie udają.

Nauczyciele w zwykłych szkołach rzadko kiedy mają odpowiednie podstawy do pracy zdalnej. Nauka przez Internet wymaga innego podejścia do nauczania. Edukacja wczesnoszkolna w takich warunkach to fikcja, a na fundamencie tej fikcji będzie stała edukacja całego pokolenia

Przygotowani na najgorsze…

Dla wielu realistów sprawa przedłużenia lockdownu jest na tyle oczywista, że już teraz licząc się z najgorszym zaczęli się adaptować do okoliczności. Duża jest grupa tych, którzy przestali polegać na przypadku i wzięli sprawy edukacji w swoje ręce.

Do nauki warto podejść jak do zdrowia. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Odporność buduje się latami – podobnie jak wiedzę i umiejętności.

 

BEZPŁATNY Mini Kurs Szybkiej Nauki

Przygotowałem dla Ciebie 7 częściowy poradnik wideo, z którego dowiesz się między innymi jak zwiększyć prędkość czytania i szybciej uczyć się języków obcych.
Materiał wysyłam na maila przez najbliższe 7 dni.

You have Successfully Subscribed!